Prognozy: Mieszkań nie zabraknie, ceny mogą się ustabilizować

Wśród analityków rynku nieruchomości mnożą się opinie mówiące o osłabieniu koniunktury, jednak aktywność deweloperów wciąż pozostaje wysoka. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 roku nie zanosi się na zauważalny spadek popytu na mieszkania, tym bardziej, że tempo wzrostu cen może nieco wyhamować.

Źródło: biznes.interia.pl

Dowiedz się więcej

Kup sobie… sklep na osiedlu

Średnia rentowność lokali handlowych to 6 proc. w skali roku szacuje Tomasz Kołodziejczyk, analityk redNet Property Group. Najmniejsze lokale mają ok. 20 mkw. – W zależności od miasta można je kupić już za 100 tys. zł netto – podaje ekspert. Największe, o powierzchni nawet 2 tys. mkw., kosztują ponad 20 mln zł. Według Kołodziejczyka lokal usługowy to dobra inwestycja. Konsumpcja rośnie, co przekłada się na coraz większe zyski – zauważa. Ograniczenia handlu w niedziele nie dotyczą placówek, w których to właściciel stanie za ladą. A w przypadku sklepów osiedlowych jest tak bardzo często.

Źródło: Rzeczpospolita Nieruchomości

Dowiedz się więcej

Condohotele na celowniku inwestorów. Nowy trend na rynku nieruchomości

Trwający od kilku lat boom na inwestowanie w nieruchomości wciąż koncentruje się na kupowaniu mieszkań i samodzielnym ich wynajmowaniu. Silne zainteresowanie inwestorów rynkiem nieruchomości coraz silniej kieruje ich uwagę na produkty typowo inwestycyjne – condo- i aparthotele, które pozostawały nieco na marginesie całego rynku. Inwestycje w segment condo-, uchodzące do niedawna za dość niszowe, rośną jednak bardzo dynamicznie.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej

Pora na operatora

Analitycy rynku condo- i aparthoteli oraz najwięksi działający na nim operatorzy są zgodni: popyt na tego rodzaju usługi jest już w kraju z grubsza zaspokojony. Za chwilę wszystkie związane z nimi inwestycje czeka ostra weryfikacja. Na co więc zwracać uwagę dziś, chcąc na nim ulokować pieniądze?

Źródło: My Company Polska

Dowiedz się więcej

Condohotele na celowniku inwestorów

Trwający od kilku lat boom na inwestowanie w nieruchomości wciąż koncentruje się na kupowaniu mieszkań i samodzielnym ich wynajmowaniu. Silne zainteresowanie inwestorów rynkiem nieruchomości coraz silniej kieruje ich uwagę na produkty typowo inwestycyjne – condo- i aparthotele, które pozostawały nieco na marginesie całego rynku.

Źródło: Propertyjournal.pl

Dowiedz się więcej

Rynek nieruchomości traci impet

Na rynku nieruchomości nadal utrzymuje się bardzo dobra koniunktura, ale widoczne jest coraz bardziej wyraźne spowolnienie wzrostu. Taka sytuacja powinna mieć na rynek korzystny wpływ w dłuższym okresie, zmniejszając ryzyko wystąpienia nierównowagi i wynikających z niej perturbacji – pisze w komentarzu rynkowym Jakub Nieckarz, prezes firmy deweloperskiej PVI.

Źródło: Ceo.com.pl

Dowiedz się więcej